لطفاً صبر کنید

خرید بیمه شخص ثالث موتورسیکلت پاک

بیمه شخص ثالث چیست؟

 

در میان انواع خدماتی که شرکت‌های بیمه‌گر ارائه می‌دهند، بیمه شخص ثالث از پرطرفدارترین بیمه‌ها محسوب می‌شود. بدون شک دلیل اصلی افزایش سهم بیمه شخص ثالث در بازار ایران، اجباری بودن آن برای خودرو‌هاست. مالک ماشین در بیمه شخص ثالث، شخص اول به شمار می‌آید، «شخص ثانی» نیز شرکت‌های بیمه‌گر و درنهایت «شخص ثالث»، همان فرد زیان‌دیده در حادثه (به جز راننده) خواهد بود.

 

خرید بیمه شخص ثالث به دلیل میزان پوشش خسارت در حوادث رانندگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از این‌رو انتخاب بهترین و ارزان‌ترین بیمه ثالث خودرو، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اصلی مالکان خودرو در زمان خرید و تمدید بیمه شخص ثالث به شمار می‌آید. از اصلی‌ترین شاخص‌ها برای استعلام و مقایسه قیمت بیمه ثالث خودرو و خدمات شرکت‌های بیمه، می‌توان به مزایایی بیمه‌گذار از جمله ضمانت ارزان‌ترین قیمت با بهترین پوشش بیمه، پشتیبانی ۲۴ ساعته و صدور آنی بیمه ماشین اشاره کرد.

 

 

استعلام بیمه شخص ثالث

جهت استعلام بیمه شخص ثالث می‌توانید از طریق «سامانه سنهاب» اقدام کنید. در این صورت می‌توانید با ارسال یکی از مدل‌های زیر به سرشماره ۳۰۰۰۲۶۲۱، استعلام بیمه‌نامه را انجام دهید:

 

شماره بیمه‌نامه* شماره بیمه‌گذار*۱

 

کد یکتای بیمه‌نامه * کد ملی بیمه‌گذار*۲

 

VIN* کد ملی متعلق به شماره همراه استعلام‌کننده *۳

 

 

محاسبه بیمه شخص ثالث

محاسبه بیمه شخص ثالث در هر سال، پیش از هر چیزی بر پایه حق بیمه ابلاغی توسط سازمان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد گرفت. به جز آن عوامل دیگری در نرخ بیمه شخص ثالث موثر هستند که بدان‌ها اشاره می کنیم:

 

سقف خسارات مالی

 

تخفیفات عدم دریافت خسارت

 

جریمه دیرکرد

 

و...